wtorek, 28 lipca 2015

Szal z reszty kłębka.

Szal razemrobiony w ramach Turnieju u Agi- IK. Wzór Something Borrowed Kathy Lang, druty nr 4, włóczka- resztka Malabrigo Lace z tej chusty .
W tym przypadku  mój szal zamiast "coś pożyczonego" powinnam nazwać „coś wymęczonego”…
Od samego początku nad robótką zawisło fatum i trzymało mnie konsekwentnie do końca- dwukrotne prucie początku (źle rozliczyłam oczka, chciałam poszerzyć szal o 1 motyw, a nie zwróciłam uwagi, że motyw borderu ma 12 oczek, a części głównej 18), spadanie i gubienie oczek, kitchener, który nijak nie chce ze mną współpracować, łańcuszek, który nie chciał się spruć i musiałam ciąć- ach, jaką ulgę sprawiło mi zamknięcie ostatniego oczka ! :)
Efekt również mnie nie zachwyca, bo z tego malabrigo lace nuppki wyszły chuderlawe, koraliki są mało widoczne, ale cieszę się, że dobrnęłam do końca szala , a i niekończący się motek (reszta pozostała po poprzedniej chuście) wreszcie zniknął.
Uff, jaką przyjemność sprawia mi teraz dzierganie kolejnej chusty- co prawda trochę to potrwa, bo na drutach 2,5 , ale muszę czymś ukoić nerwy.
Trochę niepokoi mnie mało elastyczny brzeg tej chusty, mam nadzieję, że po blokowaniu wszystko się ułoży tak, jak być powinno. Cieszy mnie, że do dziergania uda mi się wykorzystać cudną włóczkę, która na swoją kolej czekała z 5 lat :)

11 komentarzy:

 1. Das ist ein wunderbares Tuch!! Super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybrałaś piękny i pracochłonny wzór i podziwiam Cię, że skończyłaś to cudo z tak cieniutkiej włóczki. Przecież te oczka musiały się ciągle przekręcać, a jak coś spadło, to katastrofa, ale dałaś radę - gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Jak już pisałam- katastrofy przy tym szalu znacznie przekroczyły zwyczajową średnią, ale uparłam się , że go skończę jednym cięgiem- pewnie gdybym go odłożyła na później, to leżałby do końca świata i jeden dzień dłużej...

   Usuń
 3. Piękny szal.Czasami tak bywa że wszystko idzie nie tak ,podziwiam cierpliwość.Miłego dnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i również życzę miłego dnia :)

   Usuń
 4. Cudo! Wspaniały szal - przepiękny kolor i śliczny wzór.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki ! Wzór faktycznie bardzo ładny, ale wg mnie lepiej wyglądałby z delikatnie puszystej nitki, żeby nuppki były bardziej puchate.

   Usuń
 5. Piękna mgiełka- warto było pomęczyć się nad nią. Serdecznie pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudna koronkowa robota, aż trudno mi uwierzyć, że zrobiłaś go z resztki kłębka...

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń